Ana içeriğe geç

CMS Yönetim Paneli

DT Müşteri Portalı

DT Müşteri Portalı, DTCloud müşterileri için tasarlanmış bir otomasyon ve müşteri yönetim platformudur. DT Müşteri Portalı ile müşteri onboarding sürecini şu adımlarla anlatabiliriz:

Müşteri Kaydı Oluşturma:

Yönetim panelinde, yeni bir müşteri kaydı oluşturmak için “Hesabım" ardından "Kayıt" sekmesine gidin.

Yeni bir müşteri kaydı oluşturmak için ilk adım üyelik türünü seçmek olmalıdır. Bireysel ve Kurumsal gibi seçenekler, üye olma sayfasındaki gerekli bilgileri özelleştirir. Ad, soyad, e-posta adresi, telefon numarası gibi alanlar üyelik için doldurulması zorunlu alanlardır. Kurumsal üyelerimizden vergi numarası, vergi dairesi ve fatura adres detayı gibi kurumsal bilgiler istenir.

Not Bireysel kullanıcılar için kimlikle kullanıcı doğrulaması zorunludur. Ticket sistemi üzerinden gerekli bilgiler talep edilir ve yine ticket sistemi üzerinden gerekli belgeler kontrol edilip kullanıcı profili onaylanır.

Hoş Geldiniz E-postaları:

Tarafımızdan yeni müşterilere otomatik hoş geldiniz ve doğrulama e-postaları gönderilir.

Ürün/Hizmet Siparişi:

Müşteri onboarding sürecinin ana adımı, müşterinin ürün veya hizmet siparişi vermesidir.

DT Müşteri Portalında, kullanıcılar sitemizdeki ürün ve hizmetlerden seçim yapabilir, ürününü yapılandırabilir ve sipariş verebilirler.

Ödeme İşlemleri:

Müşteri, seçtiği ürün veya hizmet için tercih edeceği ödeme yöntemi ile ödeme yapar.

Banka transferi ile işleme devam edildiği takdirde bir sonraki sayfada işlemin tamamlanması için gerekli hesap bilgileri yer alacaktır. Kredi kartı işlemleri ise otomatik olarak gerçekleşmektedir. Hesabınızda kullanılabilir kredi bakiyesi bulunması durumunda ödemenizi kredi bakiyesini kullanarak tamamlamanız mümkündür.

Sipariş Aktivasyonu:

DT destek ekibinin ödemeyi kontrol edip onaylamasının ardından müşterinin siparişi kabul edilir. Bu, hosting veya diğer hizmetlerin kullanıma hazır olduğu anlamına gelir

Müşteri onboarding sürecinin bir parçası olarak müşterilere kullanım kılavuzları ve yardım kaynakları son haberler kısmında sunulur.

DT, müşteri destek taleplerini takip etmek ve yanıtlamak için bir destek sistemi sunar.

Servis Yönetimi:

Kullanıcı aktif servisini görüntüler ve panellere erişim için “Yönet” uzantısını kullanmalıdır.

Kullanıcının yapabileceği eylemler önceden belirlenmiştir. İptal talebi, hizmetinizin hemen veya fatura dönemi sonunda iptal edilip edilmeyeceğini belirtmek ve nedenini belirtmek suretiyle ilerler.

Kota yükseltme talebi, Mevcut kotalarınızı görüntüleyebilir ve bunları arttırmak için talebinizi iletebilirsiniz. Kotaları düşürme, mevcut yapılandırmanızı korumak için şu anda engellenmektedir.

Otomatik Faturalandırma ve Düzenli İletişim:

DT, müşterilere düzenli faturalar gönderir ve ödeme hatırlatmaları yapabilir.

Müşterilerle düzenli iletişim kurarak güncellemeleri ve yeni teklifleri web sitesi üzerinden paylaşır.

Destek Yönetimi:

DT Müşteri Portalı kullanıcıları, hizmetleri veya hesaplarıyla ilgili sorularını, taleplerini veya sorunlarını iletmelerine izin veren bir destek yönetimine sahiptir. Bu destek talepleri, kullanıcıların destek ekibiyle iletişim kurmaları, taleplerinin durumunu takip etmeleri ve zamanında yardım alabilmeleri için kullanıcılar için uygun ve düzenli bir yol sunar.

Destek talebinizi göndermek için aşağıdaki bağlantıda verilen talimatları kullanabilirsiniz:

Bulut Desteği